Waterpolo is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1936 te Berlijn.
De 16 deelnemende landen werden over 4 groepen verdeeld. De beste 2 landen van iedere groep gingen naar de tweede ronde. Hier werden de 8 landen verdeeld over 4 groepen. De nummers 1 en 2 van iedere groep speelden om de medailles, de nummers 3 en 4 om de plaatsen 5 t/m 8. Onderlinge resultaten telden voor het gehele toernooi.
8 augustus | 11:25 | België | - | Uruguay | 1 - 0 | (0-0) |
8 augustus | 16:15 | Nederland | - | Verenigde Staten | 3 - 2 | (3-0) |
9 augustus | 11:30 | Verenigde Staten | - | Uruguay | 2 - 1 | (0-1) |
9 augustus | 17:50 | Nederland | - | België | 1 - 1 | (1-1) |
10 augustus | 11:30 | Nederland | - | Uruguay | 1 - 1 | (1-0) |
10 augustus | 12:10 | België | - | Verenigde Staten | 4 - 3 | (3-0) |
Eindstand Groep I
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | België | 3 | 2 | 1 | 0 | 6 | 4 | 5 |
2 | Nederland | 3 | 1 | 2 | 0 | 5 | 4 | 4 |
3 | Verenigde Staten | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 8 | 2 |
4 | Uruguay | 3 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | 1 |
8 augustus | 12:05 | Groot-Brittannië | - | Malta | 8 - 2 | (4-0) |
8 augustus | 16:55 | Hongarije | - | Joegoslavië | 4 - 1 | (2-0) |
9 augustus | 10:45 | Hongarije | - | Malta | 12 - 0 | (8-0) |
9 augustus | 16:30 | Groot-Brittannië | - | Joegoslavië | 4 - 3 | (3-3) |
10 augustus | 12:50 | Joegoslavië | - | Malta | 7 - 0 | (5-0) |
10 augustus | 17:00 | Hongarije | - | Groot-Brittannië | 10 - 1 | (3-0) |
Eindstand Groep II
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hongarije | 3 | 3 | 0 | 0 | 26 | 2 | 6 |
2 | Groot-Brittannië | 3 | 2 | 0 | 1 | 13 | 15 | 4 |
3 | Joegoslavië | 3 | 1 | 0 | 2 | 11 | 8 | 2 |
4 | Malta | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 27 | 0 |
8 augustus | 17:35 | Duitsland | - | Frankrijk | 8 - 1 | (5-0) |
8 augustus | 18:15 | Tsjecho-Slowakije | - | Japan | 4 - 3 | (3-0) |
9 augustus | 12:10 | Frankrijk | - | Japan | 8 - 0 | (5-0) |
9 augustus | 15:50 | Duitsland | - | Tsjecho-Slowakije | 6 - 1 | (4-0) |
10 augustus | 13:30 | Duitsland | - | Japan | 13 - 1 | (5-1) |
10 augustus | 17:40 | Frankrijk | - | Tsjecho-Slowakije | 3 - 2 | (1-1) |
Eindstand Groep III
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 3 | 3 | 0 | 0 | 27 | 3 | 6 |
2 | Frankrijk | 3 | 2 | 0 | 1 | 12 | 10 | 4 |
3 | Tsjecho-Slowakije | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 12 | 2 |
4 | Japan | 3 | 0 | 0 | 3 | 4 | 25 | 0 |
8 augustus | 12:45 | Zwitserland | - | IJsland | 7 - 1 | (3-1) |
8 augustus | 13:30 | Oostenrijk | - | Zweden | 2 - 1 | (1-1) |
9 augustus | 12:50 | Oostenrijk | - | Zwitserland | 9 - 0 | (3-0) |
9 augustus | 17:10 | Zweden | - | IJsland | 11 - 0 | (7-0) |
10 augustus | 18:20 | Zweden | - | Zwitserland | 6 - 0 | (4-0) |
10 augustus | 19:00 | Oostenrijk | - | IJsland | 6 - 0 | (3-0) |
Eindstand Groep IV
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oostenrijk | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 1 | 6 |
2 | Zweden | 3 | 2 | 0 | 1 | 18 | 2 | 4 |
3 | Zwitserland | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 16 | 2 |
4 | IJsland | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 24 | 0 |
11 augustus | 11:15 | Nederland | - | Groot-Brittannië | 4 - 4 | (3-1) |
11 augustus | 11:45 | Hongarije | - | België | 3 - 0 | (2-0) |
12 augustus | 12:05 | België | - | Groot-Brittannië | 6 - 1 | (3-1) |
12 augustus | 12:45 | Hongarije | - | Nederland | 8 - 0 | (3-0) |
Eindstand Groep I
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hongarije | 3 | 3 | 0 | 0 | 21 | 1 | 6 |
2 | België | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 5 | 3 |
3 | Nederland | 3 | 0 | 2 | 1 | 5 | 13 | 2 |
4 | Groot-Brittannië | 3 | 0 | 1 | 2 | 6 | 20 | 1 |
11 augustus | 17:05 | Duitsland | - | Oostenrijk | 3 - 1 | (2-0) |
11 augustus | 16:25 | Frankrijk | - | Zweden | 2 - 1 | (2-0) |
12 augustus | 16:25 | Frankrijk | - | Oostenrijk | 4 - 2 | (1-2) |
12 augustus | 17:05 | Duitsland | - | Zweden | 4 - 1 | (2-0) |
Eindstand Groep II
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Duitsland | 3 | 3 | 0 | 0 | 15 | 3 | 6 |
2 | Frankrijk | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 11 | 4 |
3 | Oostenrijk | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 8 | 2 |
4 | Zweden | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | 0 |
13 augustus | 12:30 | Nederland | - | Oostenrijk | 5 - 4 | (3-2) |
13 augustus | 13:10 | Zweden | - | Groot-Brittannië | 4 - 2 | (2-1) |
14 augustus | 11:45 | Nederland | - | Zweden | 4 - 3 | (2-2) |
14 augustus | 12:25 | Groot-Brittannië | - | Oostenrijk | 3 - 3 | (2-1) |
Eindstand Groep plaats 5/8
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 | Nederland | 3 | 2 | 1 | 0 | 13 | 11 | 5 |
6 | Oostenrijk | 3 | 1 | 1 | 1 | 9 | 9 | 3 |
7 | Zweden | 3 | 1 | 0 | 2 | 8 | 8 | 2 |
8 | Groot-Brittannië | 3 | 0 | 2 | 1 | 9 | 11 | 2 |
14 augustus | 17:15 | België | - | Frankrijk | 3 - 1 | (1-0) |
14 augustus | 17:55 | Duitsland | - | Hongarije | 2 - 2 | (1-1) |
15 augustus | 17:55 | Hongarije | - | Frankrijk | 5 - 0 | (4-0) |
15 augustus | 17:15 | Duitsland | - | België | 4 - 1 | (3-0) |
Eindstand Groep plaats 1/4
rang | land | Gs | W | G | V | F | A | Ptn |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hongarije | 3 | 2 | 1 | 0 | 10 | 2 | 5 |
2 | Duitsland | 3 | 2 | 1 | 0 | 14 | 4 | 5 |
3 | België | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 8 | 2 |
4 | Frankrijk | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 16 | 0 |
rang | land |
---|---|
1 | Hongarije |
2 | Duitsland |
3 | België |
4 | Frankrijk |
5 | Nederland |
6 | Oostenrijk |
7 | Zweden |
8 | Groot-Brittannië |
Parijs 1900 ·
St. Louis 1904 ·
Londen 1908 ·
Stockholm 1912 ·
Antwerpen 1920 ·
Parijs 1924 ·
Amsterdam 1928 ·
Los Angeles 1932 ·
Berlijn 1936 ·
Londen 1948 ·
Helsinki 1952 ·
Melbourne 1956 ·
Rome 1960 ·
Tokio 1964 ·
Mexico-stad 1968 ·
München 1972 ·
Montréal 1976 ·
Moskou 1980 ·
Los Angeles 1984 ·
Seoel 1988 ·
Barcelona 1992 ·
Atlanta 1996 ·
Sydney 2000 ·
Athene 2004 ·
Peking 2008 ·
Londen 2012 ·
Rio de Janeiro 2016 ·
Tokio 2020 ·
Parijs 2024
Medaillewinnaars
Atletiek · Basketbal · Boksen · Gewichtheffen · Handbal · Hockey · Honkbal (demonstratie) · Kanovaren · Kunstwedstrijden · Moderne vijfkamp · Paardensport · Polo · Roeien · Schermen · Schietsport · Schoonspringen · Turnen · Voetbal · Waterpolo · Wielersport · Worstelen · Zeilen · Zweefvliegen (demonstratie) · Zwemmen