Europese kampioenschappen atletiek 2018
Uiterlijk
naar zijbalk verplaatsen
verbergen
Europese kampioenschappen atletiek 2018
|
|
Logo EK atletiek
|
Gehouden in
|
Berlijn, Duitsland
|
Jaar
|
2018
|
Data
|
6-12 augustus
|
Organisator
|
EAA
|
Deelnemers
|
1572 atleten uit 51 landen
|
Evenementen
|
50
|
Openingsceremonie
|
6 augustus
|
Sluitingsceremonie
|
12 augustus
|
Navigatie
|
|
|
Olympiastadion
De Europese kampioenschappen atletiek van 2018 werden in Berlijn, Duitsland gehouden van 6 tot 12 augustus 2018. De kampioenschappen maken deel uit van de eerste Europese kampioenschappen.
Wedstrijdschema
S |
Series
|
Q |
Kwalificaties
|
½ |
Halve finale
|
F |
Finale
|
Mannen
Datum → |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12
|
Onderdeel ↓ |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A
|
100 m |
S |
|
½ |
F |
|
|
|
|
|
200 m |
|
|
S |
½ |
|
F |
|
|
|
400 m |
|
S |
|
|
½ |
|
|
F |
|
|
800 m |
|
|
|
S |
|
|
½ |
|
F |
|
1500 m |
|
|
S |
|
|
|
F |
|
|
5000 m |
|
|
|
|
|
|
F |
|
10.000 m |
|
|
F |
|
|
|
|
|
Marathon |
|
|
|
|
|
|
F |
|
3000 m steeple |
|
S |
|
|
|
F |
|
|
|
110 m horden |
|
|
|
S |
|
|
½ |
F |
|
|
400 m horden |
S |
|
½ |
|
|
F |
|
|
|
Tienkamp |
|
F |
|
|
|
|
Hoogspringen |
|
|
|
|
Q |
|
|
F |
|
Polstokhoogspringen |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
F
|
Verspringen |
Q |
|
|
F |
|
|
|
|
Hink-stap-springen |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
F
|
Kogelstoten |
Q |
|
F |
|
|
|
|
|
Discuswerpen |
|
Q |
|
|
F |
|
|
|
|
Kogelslingeren |
Q |
|
F |
|
|
|
|
|
Speerwerpen |
|
|
Q |
|
|
F |
|
|
|
20km |
|
|
|
|
|
F |
|
|
50km |
|
F |
|
|
|
|
|
|
4 × 100 m |
|
|
|
|
|
|
|
S |
F
|
4 × 400 m |
|
|
|
|
S |
|
|
F |
|
Vrouwen
Datum → |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12
|
Onderdeel ↓ |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A |
O |
A
|
100 m |
S |
|
½ |
F |
|
|
|
|
|
200 m |
|
|
|
|
S |
½ |
|
F |
|
400 m |
|
|
S |
|
|
½ |
|
|
F |
|
800 m |
|
S |
|
|
½ |
|
|
F |
|
|
1500 m |
|
|
|
|
S |
|
|
|
F
|
5000 m |
|
|
|
|
|
|
|
F
|
10.000 m |
|
|
|
F |
|
|
|
|
Marathon |
|
|
|
|
|
|
F |
|
3000 m steeple |
|
|
|
|
S |
|
|
|
F
|
100 m horden |
|
|
S |
|
|
½ |
F |
|
|
|
400 m horden |
|
S |
|
|
½ |
|
|
F |
|
|
Zevenkamp |
|
|
|
F |
|
|
Hoogspringen |
|
|
|
Q |
|
|
F |
|
|
Polstokhoogspringen |
|
|
Q |
|
|
F |
|
|
|
Verspringen |
|
|
|
Q |
|
|
|
F |
|
Hink-stap-springen |
|
|
Q |
|
|
|
F |
|
|
Kogelstoten |
|
Q |
|
|
F |
|
|
|
|
Discuswerpen |
|
|
|
Q |
|
|
|
F |
|
Kogelslingeren |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
F
|
Speerwerpen |
|
|
|
|
Q |
|
F |
|
|
20km |
|
|
|
|
|
F |
|
|
50km |
|
F |
|
|
|
|
|
|
4 × 100 m |
|
|
|
|
|
|
|
S |
F
|
4 × 400 m |
|
|
|
|
S |
|
|
F |
|
Medailles
Mannen
Onderdeel
|
1 Goud
|
1 Zilver
|
1 Brons
|
100 m
|
Zharnel Hughes Verenigd Koninkrijk |
9,95 CR
|
Reece Prescod Verenigd Koninkrijk |
9,96
|
Jak Ali Harvey Turkije |
10,01
|
200 m
|
Ramil Goelijev Turkije |
19,76 CR
|
Nethaneel Mitchell-Blake Verenigd Koninkrijk |
20,04
|
Alex Wilson Zwitserland |
20,04
|
400 m
|
Matthew Hudson-Smith Verenigd Koninkrijk |
44,78
|
Kevin Borlée België |
45,13
|
Jonathan Borlée België |
45,19
|
800 m
|
Adam Kszczot Polen |
1.44,59
|
Andreas Kramer Zweden |
1.45,03 NR
|
Pierre-Ambroise Bosse Frankrijk |
1:45,30
|
1500 m
|
Jakob Ingebrigtsen Noorwegen |
3.38,10
|
Marcin Lewandowski Polen |
3.38,14
|
Jake Wightman Verenigd Koninkrijk |
3.38,25
|
5000 m
|
Jakob Ingebrigtsen Noorwegen |
13.17,06
|
Henrik Ingebrigtsen Noorwegen |
13.18,75
|
Morhad Amdouni Frankrijk |
13.19,14
|
10.000 m
|
Morhad Amdouni Frankrijk |
28.11,22
|
Bashir Abdi België |
28.11,76
|
Yemaneberhan Crippa Italië |
28.12,15
|
110 m horden
|
Pascal Martinot-Lagarde Frankrijk |
13,17
|
Sergej Sjoebenkov Authorised Neutral Athletes |
13,17
|
Orlando Ortega Spanje |
13,34
|
400 m horden
|
Karsten Warholm Noorwegen |
47,64
|
Yasmani Copello Turkije |
47,81
|
Thomas Barr Ierland |
48,31
|
3000 m steeple
|
Mahiedine Mekhissi-Benabbad Frankrijk |
8.31,66
|
Fernando Carro Spanje |
8.34,16
|
Yohanes Chiappinelli Italië |
8.35,81
|
4x100 m
|
Verenigd Koninkrijk Chijindu Ujah Zharnel Hughes Adam Gemili Harry Aikines-Aryeetey |
37,80
|
Turkije Emre Zafer Barnes Jak Ali Harvey Yigitcan Hekimoglu Ramil Goelijev |
37,98 NR
|
Nederland Chris Garia Churandy Martina Hensley Paulina Taymir Burnet |
38,03 NR
|
4x400 m
|
België Dylan Borlée Jonathan Borlée Jonathan Sacoor Kevin Borlée Robin Vanderbemden Julien Watrin |
2.59,47
|
Verenigd Koninkrijk Rabah Yousif Dwayne Cowan Matthew Hudson-Smith Martyn Rooney Cameron Chalmers
|
3.00,36
|
Spanje Óscar Husillos Lucas Búa Samuel García Bruno Hortelano Darwin Echeverry Mark Ujakpor |
3.00,78
|
Marathon
|
Koen Naert België |
2:09.51 CR, PB
|
Tadesse Abraham Zwitserland |
2:11.24
|
Yassine Rachik Italië |
2:12.09 PB
|
Italië |
6:40.48
|
Spanje |
6:42.43
|
Oostenrijk |
6:49.29
|
20 km snelwandelen
|
Álvaro Martín Spanje |
1:20,42
|
Diego García Carrera Spanje |
1:20,48
|
Vasili Mizinov Authorised Neutral Athletes |
1:20,50
|
50 km snelwandelen
|
Marjan Zakalnytskyj Oekraïne |
3.46,35
|
Matej Tóth Slowakije |
3.47,27
|
Dzmitri Dzoebin Wit-Rusland |
3.47,59
|
Hoogspringen
|
Mateusz Przybylko Duitsland |
2,35
|
Maksim Nedasekau Wit-Rusland |
2,33
|
Ilja Ivanjoek Authorised Neutral Athletes |
2,31
|
Polsstokhoogspringen
|
Armand Duplantis Zweden |
6,05 WRU20, WRU23
|
Timoer Morgoenov Authorised Neutral Athletes |
6,00
|
Renaud Lavillenie Frankrijk |
5,95
|
Verspringen
|
Miltiadis Tentoglou Griekenland |
8,25
|
Fabian Heinle Duitsland |
8,13
|
Serhij Nykyforov Oekraïne |
8,13
|
Hink-stap-springen
|
Nelson Évora Portugal |
17,10
|
Alexis Copello Azerbeidzjan |
16,93
|
Dimítrios Tsiámis Griekenland |
16,78
|
Kogelstoten
|
Michał Haratyk Polen |
21,72
|
Konrad Bukowiecki Polen |
21,66
|
David Storl Duitsland |
21,41
|
Discuswerpen
|
Andrius Gudžius Litouwen |
68,46
|
Daniel Ståhl Zweden |
68,23
|
Lukas Weißhaidinger Oostenrijk |
65,14
|
Kogelslingeren
|
Wojciech Nowicki Polen |
80,12
|
Paweł Fajdek Polen |
78,69
|
Bence Halász Hongarije |
77,36
|
Speerwerpen
|
Thomas Röhler Duitsland |
89,47
|
Andreas Hofmann Duitsland |
87,60
|
Magnus Kirt Estland |
85,96
|
Tienkamp
|
Arthur Abele Duitsland |
8431
|
Ilja Sjkoerenjov Authorised Neutral Athletes |
8321
|
Vitali Zjoek Wit-Rusland |
8290
|
Vrouwen
Onderdeel
|
1 Goud
|
1 Zilver
|
1 Brons
|
100 m
|
Dina Asher-Smith Verenigd Koninkrijk |
10,85 WL, NR
|
Gina Lückenkemper Duitsland |
10,98
|
Dafne Schippers Nederland |
10,99 SB
|
200 m
|
Dina Asher-Smith Verenigd Koninkrijk |
21,89 WL, NR
|
Dafne Schippers Nederland |
22,14 SB
|
Jamile Samuel Nederland |
22,37 PR
|
400 m
|
Justyna Święty-Ersetic Polen |
50,41 EL
|
María Belibasáki Griekenland |
50,45 NR
|
Lisanne de Witte Nederland |
50,77 NR
|
800 m
|
Natalija Prysjtsjepa Oekraïne |
2.00,38
|
Rénelle Lamote Frankrijk |
2.00,62
|
Olha Ljachova Oekraïne |
2.00,79
|
1500 m
|
Laura Muir Verenigd Koninkrijk |
4.02,32
|
Sofia Ennaoui Polen |
4.03,08
|
Laura Weightman Verenigd Koninkrijk |
4.03,75
|
5000 m
|
Sifan Hassan Nederland |
14.46,12 CR
|
Eilish McColgan Verenigd Koninkrijk |
14.53,05
|
Yasemin Can Turkije |
14.57,63
|
10.000 m
|
Lonah Chemtai Salpeter Israël |
31.43,29
|
Susan Krumins Nederland |
31.52,55
|
Meraf Bahta Zweden |
32.19,34
|
100 m horden
|
Elvira Herman Wit-Rusland |
12,67
|
Pamela Dutkiewicz Duitsland |
12,72
|
Cindy Roleder Duitsland |
12,77 SB
|
400 m horden
|
Léa Sprunger Zwitserland |
54,33
|
Hanna Ryzjykova Oekraïne |
54,51
|
Meghan Beesley Verenigd Koninkrijk |
55,31
|
3000 m steeple
|
Gesa Felicitas Krause Duitsland |
9.19,80
|
Fabienne Schlumpf Zwitserland |
9.22,29
|
Karoline Bjerkeli Grøvdal Noorwegen |
9.24,46
|
4x100 m
|
Verenigd Koninkrijk Asha Philip Imani Lansiquot Bianca Williams Dina Asher-Smith |
41,88
|
Nederland Dafne Schippers Marije van Hunenstijn Jamile Samuel Naomi Sedney |
42,15
|
Duitsland Lisa Marie Kwayie Gina Lückenkemper Tatjana Pinto Rebekka Haase |
42,23
|
4x400 m
|
Polen Małgorzata Hołub-Kowalik Iga Baumgart-Witan Patrycja Wyciszkiewicz Justyna Święty-Ersetic Natalia Kaczmarek Martyna Dąbrowska
|
3.26,59
|
Frankrijk Elea-Mariama Diarra Déborah Sananes Agnès Raharolahy Floria Gueï Estelle Perrossier
|
3.27,17
|
Verenigd Koninkrijk Zoey Clark Anyika Onuora Amy Allcock Eilidh Doyle Finette Agyapong Mary Abichi Emily Diamond |
3.27,40
|
Marathon
|
Volha Mazoeronak Wit-Rusland |
2:26.22
|
Clémence Calvin Frankrijk |
2:26.28
|
Eva Vrabcová-Nývltová Tsjechië |
2:26.31
|
Wit-Rusland |
7:21.54
|
Italië |
7:32.46
|
Spanje |
7:44.06
|
20 km snelwandelen
|
María Pérez Spanje |
1:26.36 CR
|
Anežka Drahotová Tsjechië |
1:27.03
|
Antonella Palmisano Italië |
1:27.30
|
50 km snelwandelen
|
Inês Henriques Portugal |
4:09.21 CR
|
Alina Tsvilij Oekraïne |
4:12.44 NR
|
Júlia Takács Spanje |
4:15.22
|
Hoogspringen
|
Maria Lasitskene Authorised Neutral Athletes |
2,00
|
Mirela Demireva Bulgarije |
2,00
|
Marie-Laurence Jungfleisch Duitsland |
1,96
|
Polsstokhoogspringen
|
Ekaterini Stefanidi Griekenland |
4,85
|
Nikoleta Kyriakopoulou Griekenland |
4,80
|
Holly Bradshaw Verenigd Koninkrijk |
4,75
|
Verspringen
|
Malaika Mihambo Duitsland |
6,75
|
Maryna Bech Oekraïne |
6,73
|
Shara Proctor Verenigd Koninkrijk |
6,70
|
Hink-stap-sprong
|
Paraskevi Papachristou Griekenland |
14,60
|
Kristin Gierisch Duitsland |
14,45
|
Ana Peleteiro Spanje |
14,44
|
Kogelstoten
|
Paulina Guba Polen |
19,33
|
Christina Schwanitz Duitsland |
19,19
|
Aljona Doebitskaja Wit-Rusland |
18,81
|
Discuswerpen
|
Sandra Perković Kroatië |
67,62
|
Nadine Müller Duitsland |
63,00
|
Shanice Craft Duitsland |
62,46
|
Kogelslingeren
|
Anita Włodarczyk Polen |
78,94 CR
|
Alexandra Tavernier Frankrijk |
74,78 NR
|
Joanna Fiodorow Polen |
74,00
|
Speerwerpen
|
Christin Hussong Duitsland |
67,90 CR
|
Nikola Ogrodníková Tsjechië |
61,85
|
Liveta Jasiūnaitė Litouwen |
61,59
|
Zevenkamp
|
Nafissatou Thiam België |
6816
|
Katarina Johnson-Thompson Verenigd Koninkrijk |
6759
|
Carolin Schäfer Duitsland |
6602
|
Medaillespiegel
Legenda
- CR = Kampioenschapsrecord (Championship Record)
- SB = Beste persoonlijke seizoensprestatie (Seasonal Best)
- PB = Persoonlijk record (Personal Best)
- NR = Nationaal record (National Record)
- ER = Europees record (European Record)
- EL = Europese beste seizoensprestatie (European Leading)
- WL = 's Werelds beste seizoensprestatie (World Leading)
- WJ = Wereld juniorenrecord (World Junior Record)
- WR = Wereldrecord (World Record)
Deelnemende landen
Er deden atleten van totaal 49 landen mee. Ook namen 30 atleten deel als geautoriseerde neutrale atleten en 1 voor het vluchtelingenteam.
Externe links
Mediabestanden
·
·
Europees kampioenschap atletiek
1934 ·
1938 ·
1946 ·
1950 ·
1954 ·
1958 ·
1962 ·
1966 ·
1969 ·
1971 ·
1974 ·
1978 ·
1982 ·
1986 ·
1990 ·
1994 ·
1998 ·
2002 ·
2006 ·
2010 ·
2012 ·
2014 ·
2016 ·
2018 ·
2022 ·
2024
Belgische medaillewinnaars · Nederlandse medaillewinnaars