Azerbeidzjan op de Olympische Spelen | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Azerbeidzjan | ||||||||||||||||
IOC-landcode | AZE | ||||||||||||||||
NOC | Azərbaycan Milli Olimpiya Komitəsi (az) (en) externe link | ||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Zomerspelen | |||||||||||||||||
1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||||||||||||
Azerbeidzjan op de Winterspelen | |||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||||||||||||
Andere gerelateerde deelnames | |||||||||||||||||
Sovjet-Unie (1952–1988) Gezamenlijk team op de O.S. (1992) | |||||||||||||||||
|
Azerbeidzjan neemt deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Hieronder volgt een overzicht van de atleten die zich reeds hebben verzekerd van deelname aan de Olympische Zomerspelen 2020.
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 1 | 1 | 2 |
Badminton Badminton | 1 | 0 | 1 |
Boksen Boksen | 5 | 0 | 5 |
Gymnastiek Gymnastiek | 1 | 7 | 8 |
Judo Judo | 7 | 2 | 9 |
Karate Karate | 2 | 1 | 3 |
Schietsport Schietsport | 2 | 0 | 2 |
Schermen Schermen | 0 | 1 | 1 |
Taekwondo Taekwondo | 1 | 1 | 2 |
Triatlon Triatlon | 1 | 0 | 1 |
Wielersport Wielersport | 1 | 0 | 1 |
Worstelen Worstelen | 5 | 2 | 7 |
Zwemmen Zwemmen | 1 | 1 | 2 |
totaal | 28 | 16 | 44 |
Sport | Olympiër(s) | Onderdeel | Medaille |
---|---|---|---|
Karate | Rafael Agajev | -75 kg (m) | 2 |
Irini Zaretska | +61 kg (v) | 2 | |
Worstelen | Haji Alijev | Vrije stijl -65 kg (m) | 2 |
Boksen | Loren Alfonso | halfzwaargewicht (m) | 3 |
Judo | Iryna Kindzerska | +78 kg (m) | 3 |
Worstelen | Haji Alijev | Grieks-Romeins -77 kg (m) | 3 |
Marija Stadnik | Vrije stijl -50 kg (v) | 3 |
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Nazim Babayev | hink-stap-springen | 16,72 | 15 | niet geplaatst |
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Hanna Skydan | kogelslingeren | 69,57 | 16 | niet geplaatst |
atlete | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Ade Resky Dwicahyo | enkelspel | Nguyễn T M W (21-14, 21–18) |
A Antonsen V (16-21, 15-21) |
n.v.t. | 2 | niet geplaatst | 15 |
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||||||
vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | vloer | voltige | ringen | sprong | brug | rekstok | ||||||
Ivan Tikhonov | meerkamp | 13,233 | 13,366 | 14,200 | 13,600 | 12,766 | 13,133 | 80,298 | 45 | niet geplaatst |
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
Marina Nekrasova | meerkamp | 13,133 | 10,833 | 12,266 | 12,000 | 48,232 | 70 | niet geplaatst |
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
individueel | |||||||||||||
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
|
team |
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Ruslan Lunev | 25 m snelvuurpistool |
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Milad Beigi | -80 kg | Liu W 15–11 |
Rafalovich V 1–12 |
niet geplaatst |
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Farida Azizova | -67 kg | McPherson V 5–8 |
niet geplaatst |
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Elchin Asadov | wegwedstrijd | DNF |
atleet | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Sharif Sharifov | −97 kg |
atlete | onderdeel | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
tegenstander uitslag |
rang | ||
Mariya Stadnik | −50 kg |
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Maksym Shemberev | 400 m wisselslag | n.v.t. |